Pre výbornú dovolenku na Ostrove Pag – Apartmány Matej

Naše objekty sa nachádzajú v meste Pag, na Ostrove Pag, na jednom z najzaujímavejších ostrovov na Jadranskom mori. Jedná sa o nových, a moderne vybavených apartmánoch, z ktorých je väčšina v tomto roku prvýkrát v prenájme.

Výhodou ostrova Pag je to, že je napojený na pevninu Paškim mostom, a k nemu sa môže dostať po hlavnej ceste do prístavu Prizna, odkiaľ premáva trajekt Prizna-Žigljen.

Mesto Pag je kultúnym centrom postaveným sochárom Jurajom Dalmatincom v 15. storočí.

Zdôrazňujú sa kultúrnohistorické budovy, ako napríklad Stolný kostol, kostol sv. Margarite, stará veža, Kniežací palác, pažská krajka a slávny pažský syr. Mesto Pag sa nachádza v 20 km dlhej zátoky, okrem veľkej mestskej pláži, obklopenej mnohými malými plážami (piesočnatými, kamennými), z ktorých je väčšina prístupná autom.

Višnja Tunjić

Apartmány Matej NAŠE APARTMÁNY

Ostrov Pag

Pag je mesto ktoré ponúka zachované kultúrne pamiatky, gastronimické špecijality, a úplne inú prirodu s kamennimý kúzlami. Na prvý pohľad, ostrov Pag je skalnatý, divoký teren, ohraničení nebesky modrým morom, umiestnený pod Velebitom. Často sa nazýva ,,ostrovom kameňaˮ alebo ,,ostrovom Mesiacaˮ, kvôli povrchu ktorý poskytuje trochu nezvyčajnú krajinu z kameňov s toľkými rôznymi tvarmi, ktoré iba príroda môže vytvorť, a obsadiť toľkú ostrovnú povrchu.

Ostrov Pag je jedným z najslnečnejších ostrovov na Jadrane s viac ako 2500 hodín slnečného svitu ročné. Medzi viac, ako tisíc ostrovov v Jadranskom mori, Pag sa úplne líši od ostatných; pod kamenných brnení, skrýva sa storočiami vytvorené bohatstvo, dôstojných rúk ostrovanov, ktorý vždy museli pracovať, aby niečo vytvorili. Preto stojí za návštevu, a objaviť jeho toľko rôznych tvárí, a užívať si ich.

Viac o ostrove Pag

APARTMÁNI MATEJUŽITOČNÉ INFORMACIE

Apartmány Matej UMESTNENIE