Na idealne wakacje na wyspie Pag -Apartamenty Matej

Nasze obiekty znajdują się w mieście Pag na wyspie Pag, jednej z najciekawszych wysp na Adriatyku. Chodzi o nowe i nowocześnie waposażone apartamenty, z których większość będzie udostępniona gościom po raz pierwszy w tym roku.

Zaletą wyspy Pag jest to, że jest z Paškim mostem połączona z łądem, chociaż można do jej dojechać magistralą do portu promowego Prizna, gdzie kursuje prom Prizna –Žigljen.

Miasto Pag jest centrum kulturalnym, które zbudował rzeźbiarz Juraj Dalmatinac w XV wieku.

Uwagę przyciągają zabytkowe budowle, takie jak kościół parafialny, kościół św. Małgorzaty, stara wieża, Pałac Książecy oraz charakterystyczne dla tych obszarów paškie koronki i znany paški ser. Miasto Pag położone jest w zatoce mierzącej 20 km, tym samym oprócz dużej miejskiej plaży, jest otoczony wieloma różnymi małymi plażami (piaszczystymi, kamiennymi), a do większości z nich można dojechać samochodem. Witamy.

Višnja Tunjić

Apartamentry Matej Nasze Apartamentry

Wyspa Pag

Pag to miasto dobrze zachowanych zabytków kultury, specjałów gastronomicznych i wyróżniającej się natury zaklętej w pięknie kamienia. Na pierwszy rzut oka wyspa Pag jest skalista, surowa, otoczona błękitnym morzem, położona u podnóża Welebitu. Często nazywana jest „wyspą kamienną" albo „wyspą księżycową" ze względu na jej niecodzienny krajobraz, który zawdzięcza licznym formom kamienia, jakie tylko natura potrafiła stworzyć i zagospodarować tak dużą powierzchnę wyspy.

Wyspa Pag jest jedną z najbardziej słonecznych wysp na Adriatyku z ponad 2 500 godzin słonecznych w roku. Pag wyróżnia się spośród ponad tysiąca wysp Adiatyku; pod kamiennym pancerzem kryje się bogactwo tworzone przez wieki rękoma pracowitych wyspiarzy, którzy zawsze musieli ciężko pracować, aby coś stworzyć.Dlatego warto odwiedzić Pag, aby odkryć jego różne oblicza i czerpać z nich radość.

 

WIECEJ O WYSPIE PAG

APARTAMENTY MATEJPRZYDATNE INFORMACJE

Apartamenty Matej LOKALIZACJA