Úvodní stránka

Pro ideální dovolenou na ostrově Pag - Apartmani Matej

Náš dům se nachází ve městě Pag na stejnojmenném ostrově. Dům je nový, moderně vybaven a poprvé nabízen k pronájmu.

Výhodou ostrova Pag je pažský most, který ostrov spojuje s pevninou, zatímco do ostrova je možné také přijet magistrálou do trajektového přístavu Prizna, odkud jezdí trajekt Prizna – Žigljen.

Město Pag je kulturním střediskem, které vytvořil sochař Juraj Dalmatinac v 15. století.

Významné kulturně-historické památky jsou například katedrála, kostel sv. Markéty /sv. Margarete/, stará věž, Knížecí palác /Knežev dvor/, pažská krajka a známý pažský sýr. Město Pag leží v zálivu délky 20 km a je obklopené spoustou různých malých pláží (písečných, kamenitých).

Višnja Tunjić

Apartmani Matej Naše apartmány

Ostrov Pag

Pag je město, které nabízí zachovalé kulturní památky, gastronomické speciality a úplně rozmanitou přírodu s kamennými kouzly. Ostrov Pag je na první pohled kamenný, surový, obroubený modrým mořem a leží pod křídlem Velebitu. Často se mu říká „ostrov kamene" nebo „Měsíční ostrov" kvůli povrchu, který poskytuje nevšední krajinu kamenů tolika různých tvarů, jaké jenom příroda může vytvořit a zabrat tak velkou rozlohu ostrova.

Ostrov Pag je jedním z nejslunečnějších ostrovů Jadranu s více než 2.500 hodin slunečního svitu ročně. Mezi více než tisíc jaderských ostrovů, Pag je úplně odlišný od ostatních; pod kamenným krunýřem se nachází ukryté bohatství, které ruky pracovitých ostrovanů tvarovaly staletími, kteří vždy museli vynaložit úsilí, aby něco vytvořili. A proto stojí za to ji navštívit, objevit jeho tolik odlišné tváře a užít si je.

 

VÍCE O OSTROVĚ PAG

APARTMANI MATEJUžitečné informace

Apartmani Matej Umístění